SZLACHETNA PACZKA

02.12.2019

SZLACHETNA PACZKA 2019 r.

Szanowni Państwo, w tym roku szkolnym nasza szkoła ponownie zaangażowała się w akcję charytatywną SZLACHETNA PACZKA.  Zwracamy się z prośbą o wsparcie akcji do wszystkich, którzy w ten przedświąteczny czas zechcą pomóc potrzebującym.


W naszej szkole akcja potrwa do 6.12.2019 r.

Historia Rodziny

Pani Marzena jest samotną matką wychowującą dwóch synów -  Franka lat 8 oraz Kamila 9 miesięcy. Obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim. Brak akceptacji Franka (syna z pierwszego związku) przez obecnego partnera zmusił panią Marzenę do wyprowadzki od niego i przeniesienia się do domu rodzinnego. W domu wszystko spoczywa na jej barkach, nie ma pomocy ze strony bliskich w opiece nad dziećmi. Pani Marzena mimo przeciwności losu walczy o dobro dzieci, aby zapewnić im odpowiedni byt sama odmawia sobie wielu rzeczy. Dzieci stawia na pierwszym miejscu. W sytuacji, w której obecnie się znajduje brakuje jej pieniędzy na zadbanie o siebie i dzieci.

 Trzy kluczowe potrzeby Rodziny: 
1. Opał na zimę (ekogroszek).
2. Żywność.
3. Odzież.
Żywność trwała:
herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy rybne, warzywa w puszkach, płatki - różne rodzaje, ciastka zbożowe, mleko Bebilon 2, mleko Bebilon 3, kaszka Bobo-vita, przeciery dla dzieci 9 miesięcy.
Środki chemiczne:
proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, pieluchy Dada fioletowe (rozmiar 4), żel + szampon dla niemowląt, oliwka dla dzieci, krem Bepanten, chusteczki nawilżające.
Odzież:
Marzena:  kurtka zimowa - rozmiar M
Franek:  dres, bluza , koszulka / t-shirt (rozmiar 152cm) , skarpetki, bielizna 

Kamil: kozaki/buty zimowe (rozmiar 21)
Materiały szkolne:
zeszyty, bloki, farbki, klej, papier kolorowy, nożyczki, plecak, przybory do pisania
Wyposażenie mieszkania:
kołdra 160x200, pościel (prześcieradła), poduszka
Szczególne upominki:
Marzena: perfumy
Franek: klocki lego
Kamil: zabawka interaktywna

 

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro,
które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”. 
(Flora Edwards)

« inne aktualności