Listopad

28  listopada  2013 r.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

 W dniu 28 listopada 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z przedszkolakami  uczestniczyli we wspólnej zabawie andrzejkowej. Zgodnie ze szkolną tradycją dzieci w bajkowych strojach przystąpiły do wcześniej przygotowanych wróżb. Następnie wszyscy aktywnie bawili się na zabawie tanecznej. W trakcie trwania imprezy zostały  zorganizowane konkursy dla chętnych. Były to m.in. taniec z balonem i wybranie  najciekawszego stroju. Po udanej zabawie wszyscy z uśmiechem na ustach wrócili do swoich domów.

W tym samym dniu na wieczorze andrzejkowym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski bawili się gimnazjaliści.

Najpierw uczestnicy imprezy próbowali poznać swoją przyszłość dzięki tradycyjnym wróżbom, potem tańczyli w rytmie dyskotekowych przebojów.

zdjęcia szkoła podstawowa

zdjęcia gimnazjum

25  listopada  2013 r.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ DYMNĄ

 W dniu 25 listopada 2013 r. w sali Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Dymną - założycielką fundacji "Mimo wszystko",wybitną aktorką filmową i teatralną. Pani Anna Dymna czytała wiersze ks. Twardowskiego i innych wybitnych poetów. W przerywnikach oprawę muzyczną zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół w Opatowcu pod kierunkiem Pana Wiesława Tomala. 

Więcej informacji na stronie Muzeum Ziemi Koszyckiej.

20  listopada  2013 r.

BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

 Dnia 20 listopada w ramach akcji „Widoczni i bezpieczni ”odbył się apel promujący bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół. Na uroczystość przybył  Wójt Gminy  P. Sławomir Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy Opatowiec P. Michał Szczerba, Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej P. Jakub Kosinia oraz oficer prasowy kazimierskiej komendy P. Łukasz Ramęda.

Uczniowie klasy I i II słowami wierszy i piosenek przypomnieli zgromadzonym zasady poruszania się po drodze. Uświadomili wszystkim, jakie grożą im niebezpieczeństwa, gdy te zasady będą przez nich łamane. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I–III otrzymały kamizelki oraz znaczki odblaskowe. Również starsi uczniowie dostali odblaskowe zawieszki i opaski.  Uczniowie przyrzekli, że będą je nosić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i stać się bardziej widocznymi dla kierujących pojazdami.

zdjęcia

12  listopada  2013 r.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 

 12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom dnia 11 listopada. Z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas gimnazjalnych i podstawowych, pod opieką p. Ewy Gajdy, p. Wiesława Tomala oraz p. Anny Kaczmarczyk, przygotowali montaż słowno – muzyczny. Nie zabrakło pieśni patriotycznych odśpiewanych przez dziewczęta z Zespołu Szkół oraz wierszy, które przypomniały nam tak ważne dla wszystkich Polaków wydarzenie.

 

                                                                                                                 Tekst A. Kaczmarczyk

zdjęcia

7  listopada  2013 r.

I PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W KOSZYCACH

 7 listopada 2013 r. w sali Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach  odbył się I Przegląd Pieśni Patriotycznej z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W Przeglądzie udział wzięła młodzież z 20 placówek, w tym z Zespołu Szkół w Opatowcu.
W kategorii „Szkoły Podstawowe – soliści” II miejsce zajęła Nikola Wróbel, w kategorii „Duety i Zespoły- Szkoła Podstawowa” I miejsce zajął duet Emilia Kozioł i Nikola Kozioł oraz w kategorii „Duety i Zespoły- Gimnazjum” I miejsce zajął duet Klaudia Kozioł i Natalia Bątkowska.
Uczennice zostały przygotowane przez pana Wiesława Tomala.

zdjęcia