Sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe

FESTIWALOWE LAURY DLA OPATOWCA

Wokalistki z Opatowca po raz pierwszy na 42 Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej zaprezentowały się w Koncercie „Gospodarze-Gościom”, który odbył się 12 lipca w Amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach. Także w tym roku laury powędrowały do Opatowca. Uczennice w składzie: Nikola Wróbel oraz Nikola i Emilia Kozioł kolejny raz potwierdziły wysoki poziom umiejętności wokalnych. Nikola Wróbel w kategorii solistów do lat 13 rywalizowała z 16 uczestnikami z Polski, Białorusi, Ukrainy i Estonii. Na przesłuchaniach festiwalowych wykonała piosenkę pt. „Niebo to my”, która w jej wykonaniu okazała się hitem na najwyższy szczyt - zdobyła „Złotą Jodłę”. Wokalistka poza muzyką interesuje się także sportem. Śpiewa od czterech lat pod czujnym okiem pana Wiesława Tomala. Zdaniem swojego nauczyciela Nikola jest uzdolniona muzycznie, o pięknej i wyjątkowej barwie głosowej.Nikola i Emilia Kozioł w duecie śpiewają od dwóch lat. Interesują się muzyką, sportem i tańcem, jednak najwięcej czasu poświęcają na doskonalenie swoich umiejętności wokalnych, dzięki czemu odnoszą sukcesy w różnych konkursach wokalnych. ‘Ich głosy wzajemnie się uzupełniają, tworząc niezapomniane wrażenia artystyczne dla słuchacza’ – nadmienia ich nauczyciel Wiesław Tomal. Siostry Kozioł podczas tego festiwalu rywalizowały w kategorii zespołowej. Na przesłuchaniach artystycznych wykonały dwa utwory: „Miłość rośnie wokół nas” oraz „Biegnij przed siebie”. W konkursie na piosenkę turystyczną, poetycką i harcerską wystąpiły z utworem „Iść, ciągle iść”. Rywalizując z zespołami wokalnymi zdobyły dwie „Srebrne Jodły”. Nagrody zostały wręczone podczas Koncertu Galowego 25 lipca. Opiekun muzyczny Wiesław Tomal jest dumny ze swoich wokalistek, które osiągają sukcesy także na poziomie międzynarodowym. Nikola Kozioł od września  uczęszcza  do klasy piątej Szkoły Podstawowej, natomiast Nikola  Wróbel  i  Emilia Kozioł  rozpoczęły naukę w klasie pierwszej Gimnazjum w Opatowcu. Udział w tegorocznym festiwalu nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe Rad Sołeckich  z Opatowca i Podskala, za które laureatki i ich opiekun serdecznie dziękują. 

zdjęcia

 

VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIOSENKI POETYCKIEJ

Nikola Wróbel oraz Nikola i Emilia Kozioł zostały laureatkami VII Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej, który odbył się 24.10.2014r. w Busku Zdroju. W tym roku wzięli w nim udział wykonawcy z województw: małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Uczestnicy śpiewali piosenki Agnieszki Osieckiej. Przewodniczącą jury była jej córka, pani Agata Passent. Wokalistki zaśpiewały piosenki pt. „Wielka woda” i  „Chłopak z drewna”. Nikola i Emilia Kozioł zajęły II miejsce, natomiast Nikola Wróbel zajęła III miejsce. Uczennice zostały przygotowane przez pana Wiesława Tomala.

zdjęcia

Gratulujemy!

WYRÓŻNIENIE DLA WIKTORII  NA FESTIWALU W ESTONII

W dniach od 24 do 28 września 2014r uczennica naszej szkoły Wiktoria Maj, reprezentowała Polskę w V Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „ Złoty liść” w Estonii. Występy wszystkich uczestników oceniało szesnastoosobowe międzynarodowe jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele: Łotwy, Estonii, Białorusi, Niemiec, Włoch, Rosji, Litwy, Turcji i Polski. W poszczególnych kategoriach  jury przyznawało trzy nagrody główne i Grand Prix. Oprócz tego każdy  członek komisji mógł przyznać wyróżnienie dla swojego faworyta w formie zaproszenia na własny festiwal. Takie zaproszenie otrzymała Wiktoria od Dyrektora Festiwalu z Petersburga Sergeya Savenkova i tym samym została reprezentantką Polski  w  XVII Międzynarodowym Konkursie Piosenki Pop w Bułgarii. 
Uczennica została przygotowana przez krakowskie studio muzyczne.

Gratulujemy!

zdjęcia

 

 

Uczennice z Opatowca Laureatkami 41 Międzynarodowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Kielce – 2014”

W dniach od 6 do 20 lipca odbywał się w Kielcach 41 Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej „Kielce - 2014”. Festiwal powitany został przepięknym koncertem „Gospodarze – Gościom”. Co roku przyciąga on wspaniałych artystów dziecięcych i młodzieżowych. Wśród nich znalazły się uczennice z Zespołu Szkół w Opatowcu – duet Nikola i Emilia Kozioł i solistka Nikola Wróbel. Koncert poprzedzony był trzydniowymi przygotowaniami w Amfiteatrze Kadzielnia, następnie 7 lipca odbywały się próby konkursowe w Wojewódzkim Domu Kultury. Po południu odbył się Przegląd Konkursowy na Piosenkę Harcerską, w którym wzięła udział Nikola Wrobel, wykonując piosenkę pt.”Autostopem”. W kategorii solista Nikola zdobyła Srebrną Jodłę. 8 lipca odbywał się Przegląd Konkursowy Solistów i Zespołów Muzycznych. Wszyscy uczestnicy wykonywali po 2 utwory. Duet „Siostry” rywalizował w kategorii „Zespoły”. Dziewczynki wykonały piosenki pt. „Wielki Targ” i „Moja Planeta”. W swojej kategorii zdobyły Brązową Jodłę. Nikola Wróbel w kategorii „Solista” wykonała piosenki: „Moknie w deszczu diabeł” i „A ja lubię jazz”. Nikola zdobyła również Brązową Jodłę. Wręczenie nagród odbyło się podczas Koncertu Galowego Laureatów 19 lipca w Amfiteatrze Kadzielnia. Po koncercie był czas na fotografie z rodziną, opiekunem Wiesławem Tomalem i Panią Dyrektor Elżbietą Szczęsną – Kusak. Dziewczynki udzieli także wywiadu do Telewizji Polskiej.

 

LAUREAT 50 MIĘDZYNARODOWEGO TURIEJU SZACHOWEGO
IM. AKIBY RUBINSTEINA
W GRUPIE G

POLANICA ZDRÓJ 2014

W historycznym 50 Międzynarodowym Jubileuszowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina w Polanicy-Zdroju w dniach 18-26 sierpnia 2014r. Michał Kowalczyk uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Opatowcu zajął III miejsce w grupie G wygrywając prawie wszystkie mecze szachowe.

Pierwszy turniej szachowy odbył się w Polanicy-Zdroju w 1963r. Jest najstarszym turniejem szachowym w Polsce i jednym z trzech najstarszych turniejów w Europie. Od 1997r. ma formę festiwalu, w tym roku w zawodach udział wzięło 400 zawodników z różnych kategorii i krajów.

W polanickich turniejach startowali również mistrzowie świata m.in.: Wasilij Smysłow, Anatolij Karpow i Weselin Topałow.

Patron festiwalu - Akiba Rubinstein urodził się w 1882r. w Stawiskach k. Łomży i był największym szachistą w dotychczasowej historii szachów polskich.

 

zdjęcia

 

LAUREATKA I MIĘDZYNARODOWEGO  FESTIWALU PIOSENKI
                                                       I TAŃCA                                                 
 „ ZŁOTE TALENTY W ZŁOTEJ PRADZE’’ PRAGA 2014

W dniach 29 i 30 czerwca 2014r w Pradze odbył się  I Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „ Złote Talenty w Złotej Pradze”. Wzięło w nim udział około 140 wykonawców z kilku państw. Wśród nich znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej z Opatowca Wiktoria Maj.  Występy oceniało siedmioosobowe jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele: Czech, Rosji, Estonii, Łotwy, Anglii. Bośni i Hercegowiny oraz Polski. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, dyrektor festiwalu Pan Stanisław Zieliński oraz przewodniczący jury Damir Basyrov (słynny śpiewak operowy
z Pragi) ogłosili wyniki. Wiktoria Maj została laureatką tegorocznego festiwalu zdobywając II miejsce, i otrzymała nagrodę specjalną „ Best Repertoire” za najlepszy
i najciekawszy repertuar  festiwalu. Nasza uczennica odebrała złote trofea  i  dyplom  z rąk  Pani Tatiany Stepanowej -Dyrektor Festiwali Dziecięcych na Łotwie. Gratulujemy sukcesu.
Uczennica przygotowana została przez krakowskie studio muzyczne.

zdjęcia

 

 

FINALISTKA XI  EUROPEJSKIEGO  INTEGRACYJNEGO  FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ „INTERMUZA SOSNOWIEC 2014” POD DYREKCJĄ ARTYSTYCZNĄ JACKA CYGANA

 

24 maja 2014r w Sosnowcu odbył się finał XI Europejskiego Integracyjnego  Festiwalu Piosenki Dziecięcej „ INTERMUZA SOSNOWIEC 2014” . Po przesłuchaniu nagrań 157 wykonawców, jury do ścisłego finału zakwalifikowało 16 uczestników. Wśród nich znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej  Wiktoria Maj, która zaprezentowała dwa własne utwory: „ Płacze deszcz, płacze wiatr” oraz „ Chmurny pan”. Po występie Wiktoria wspólnie z innymi finalistkami udzieliła wywiadu do TVP.

Uczennica przygotowana została przez krakowskie studio muzyczne.

 

XII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej
Pacanów – Norwegia 2014
Finalistki VIII Spotkań Mistrzów Muzyki

W dniu 31 maja 2014r  w Pacanowie obyło się spotkanie finalistów VIII Spotkań Mistrzów Muzyki. Wśród nich znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej : Wiktoria Maj oraz Nikola Wróbel. Dziewczęta w tym dniu nie tylko prezentowały się na scenie lecz również  uczestniczyły w warsztatach muzycznych, które prowadziła Agata Steczkowska wraz ze swoim bratem Pawłem Steczkowskim. Na zakończenie tego niesamowitego spotkania, rodzice i zebrani goście mogli wysłuchać utworu  przygotowanego specjalnie na tę okazję. Wtedy to nasze uczennice wystąpiły wspólnie z  mistrzami   na jednej scenie.

 

 

08 czerwca 2014

Z Janem Pawłem II „Pod Prąd”

W dniach 06 -08.06.2014 w Sanktuarium Królowej Męczenników Kalwarii Bydgoskiej – Golgoty XX wieku w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej z Janem Pawłem II „Pod Prąd”, którego celem było przybliżyć dzieciom i młodzieży osobę i nauczanie Papieża Polaka. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na nagraniu już istniejącego lub napisaniu własnego utworu o Janie Pawle II oraz Jego nauczaniu. Spośród tysiąca zgłoszeń wybrano 150 uczestników, którzy w drugim etapie prezentowali wybrane utwory na żywo przed Jury Konkursu. Wśród finalistów  znalazła się uczennica naszej Szkoły – Wiktoria Maj, która zaśpiewała piosenkę pt. „Tłumy serc”. Szczególnym gościem Przeglądu był zespół Trzecia Godzina Dnia. Podczas Koncertu Dziękczynnego poświęconego Świętemu Janowi Pawłowi II, TGD między innymi wykonało dwa utwory wspólnie z uczestnikami Przeglądu – „Błogosław duszo moja Pana” oraz „Wysławiajcie Pana”. Była to szczególna nagroda
dla wszystkich artystów za ich trud, za przyjazd i za udział w Przeglądzie.
Uczennica przygotowana została przez panią Katarzynę Szczerbę.

 

08 czerwca 2014

 

MIĘDZYNARODOWY PIŁKARSKI TURNIEJ PRZYJAŹNI W TARNOWIE

W Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie w dniu 08 czerwca 2014 roku odbył się po raz drugi Międzynarodowy Turniej Przyjaźni. W rywalizacji wzięło udział  6 drużyn m.in. z Krakowa oraz węgierskiego Veszprem.

Uczeń klasy VI Zespołu Szkół w Opatowcu Bartosz Kościółek  grający na co dzień w barwach TERMALICI BRUK-BET Nieciecza jako jedyny z klubu otrzymał powołanie do kadry Tarnowskiego Okręgowego Związku  Piłki Nożnej.

Celem turnieju było zachęcenie uzdolnionych młodych piłkarzy z rocznika 2001 do rozpoczęcia nauki i szkolenia piłkarskiego w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie.

Informacje dotyczące turnieju znajdują się na stronie www TOZPN oraz telewizji Tarnów.

zdjęcia

16 maja 2014r

SUKCES MARCINA RYBY  W  OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE
"BĄDŹ BEZPIECZNY W SWOIM DOMU"

Uczeń klasy I Gimnazjum w Opatowcu Marcin Ryba został laureatem ogólnopolskiego konkursu pod nazwą  „Bądź bezpieczny w swoim domu” organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.
Konkurs dotyczył tematyki właściwego zachowania się w przypadku zaistnienia niebezpiecznych sytuacji, np. powstanie pożaru, ulatnianie się gazu, oraz zasad prawidłowej ewakuacji.
Wszyscy laureaci otrzymają tablety, które zostaną przekazane za pośrednictwem Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej i wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

zdjęcia

12 maja 2014r

XXVII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL " NOWA PIOSENKA W STARYM KRAKOWIE"

W dniach od 10 do 12 maja 2014 r odbył się XXVII Ogólnopolski Festiwal „ Nowa Piosenka w Starym Krakowie”. Wśród tegorocznych  finalistów znalazła się uczennica     V klasy Szkoły Podstawowej w Opatowcu Wiktoria Maj. Jury po wysłuchaniu  60 młodych solistów i grup wokalnych z całego kraju, ogłosiło wyniki . Wiktoria została  laureatką tego festiwalu otrzymując wyróżnienie. Nasza uczennica odebrała nagrodę z rąk Dyrektora Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie Pana Bartłomieja Kocurka. Podczas koncertu finałowego reprezentantka naszej szkoły zaśpiewała swoją piosenkę pt. „Płacze deszcz, płacze wiatr” . Ponadto Wiktorii piosenka została wyemitowana w" Pociągu muzycznym" w Radiu Kraków.
Uczennica przygotowana została przez krakowskie studio muzyczne.

Warto wspomnieć, iż „Nowa Piosenka w Starym Krakowie" to najstarszy w Polsce ogólnokrajowy festiwal autorskiej twórczości dla dzieci. Wśród jego laureatów znalazło się wielu popularnych dziś wykonawców, m. in. Małgorzata „Margaret” Jamroży, Mateusz Mijal, Marina, Alicja Janosz, Michał Kwiatkowski, Alicja Bachleda-Curuś i inni.

zdjęcia.

 

04 maja 2014r

                LAUREATKA XXIII MIĘDZYNARODOWEGO  FESTIWALU
PIOSENKI I TAŃCA „ MAJOWA NUTKA 2014” CZĘSTOCHOWA

 

W dniu 04.05.2014r w Częstochowie odbył się finał  XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki       i Tańca „ Majowa Nutka”. Wzięło w nim udział 130 wykonawców z kilku państw. Wśród nich znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej z Opatowca Wiktoria Maj.  Występy oceniało ośmioosobowe jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele: Rosji, Ukrainy, Rumunii, Turcji oraz Polski. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, dyrektor festiwalu Pan Stanisław Zieliński ogłosił wyniki. Wiktoria Maj została laureatką tegorocznego festiwalu zdobywając „ Złotą półnutkę”. Nasza uczennica odebrała złoty medal i dyplom laureata z rąk rosyjskiej wokalistki Ludmiły Kitajewej. Gratulujemy sukcesu.
Uczennica przygotowana została przez krakowskie studio muzyczne.

 

zdjęcia

 

11  grudnia  2013 r.

XX MIĘDZYNARODOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK im. Ks. KAZIMIERZA SZWARLIKA W BĘDZINIE

W dniu 11 grudnia 2013r uczennica Zespołu Szkół w Opatowcu Wiktoria Maj wzięła udział w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Olkuszu

Jury w składzie:  Krzysztof  Ziętek i Aleksandra Kalicka po wysłuchaniu 54 wykonawców, pięciu  zakwalifikowało do finału Festiwalu, który odbędzie się w Będzinie. Wśród nich znalazła się Wiktoria.
Uczennica przygotowana została przez krakowskie studio muzyczne.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia

artykuł w Echu Dnia

 

XX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.
  Koncert galowy w Będzinie.

 

       19 stycznia 2014r w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu odbył się  koncert galowy podsumowujący XX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Koncert poprzedziły trzydniowe przesłuchania finałowe, w których wzięło udział 132 najlepszych wykonawców, wyłonionych spośród 1750 zgłoszonych do eliminacji (co daje 18 000 osób) jakie w grudniu prowadzone były w całej Polsce, a także na Ukrainie i Białorusi.
Wśród finalistów znalazła się uczennica Zespołu Szkół w Opatowcu Wiktoria Maj.     
Wiktoria podczas przesłuchań została zauważona  przez dyrektora będzińskiego Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana,  Dariusza Wiktorowicza i zaproszona na koncert galowy festiwalu, podczas którego  wykonała   piosenkę bożonarodzeniową skomponowaną specjalnie dla niej pt.” Otworzyć serce” . Każdego  roku koncert ten  jest  zbiorem  najciekawszych i najbardziej barwnych występów danej edycji, których wyboru dokonuje profesjonalny reżyser. W tym roku na galę finałową zostało zaproszonych 27 wykonawców.
Uczennica przygotowana została przez krakowskie studio muzyczne.
Gratulujemy sukcesu!

 

SUKCES UCZENNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OPATOWCU

W dniu 20 maja 2013 roku w Krakowie zakończył się XXVI Ogólnopolski Festiwal „NOWA PIOSENKA W STARYM KRAKOWIE”. Podczas finałowego koncertu swoje wokalne  umiejętności zaprezentowali laureaci festiwalu z całej Polski.  Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły WIKTORIA MAJ. Artyści mieli za zdanie zaprezentować dwie piosenki w języku polskim. Wiktoria zaśpiewała własne piosenki pt. ,,Chmurny pan”, ,,Partytura do gwiazd”” i zdobyła II miejsce otrzymując SREBRNY ZĄB SMOKA WAWELSKIEGO.  Festiwal zorganizowało Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana w Krakowie, a honorowy patronat objął  Jego Magnificencja Rektor Akademii Muzycznej prof. Zdzisław Łapiński. Koncert finałowy odbył się w sali teatralnej kościoła św. Jadwigi Królowej.  
Uczennica przygotowana została przez krakowskie studio muzyczne.        

Gratulujemy!

zdjęcia