Akcje charytatywne w naszej szkole

POMAGAMY INNYM

W ubiegłym roku szkolnym, podczas "Zakręconego konkursu", polegającego na zbiórce plastikowych nakrętek Gimnazjum w Opatowcu zebrało 78, 8 kg plastiku. Klasa V Szkoły Podstawowej, która też włączyła się do tej akcji zebrała 6,5 kg. Dzięki naszej akcji i im podobnym 15-letni Tomasz Łopatyński chory na dystrofię mięśniową Duchenne'a może już korzystać z nowego wózka inwalidzkiego.

Podziękowanie

W tym roku pomóżmy kolejnym mieszkańcom naszego województwa!

więcej

zdjęcia

HARCERSKA POMOC

W grudniu harcerze z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Opatowcu przeprowadzili wspólnie z parafiami w Rogowie, Sokolinie i Kocinie zbiórkę pieniędzy, z której uzyskano 1850 zł. Ponadto, ze sprzedaży puszek pozyskano po napojach i stroików świątecznych uzyskano kwotę 239 zł.

Harcerze wszystkie pozyskane pieniądze przeznaczyli dla potrzebujących. Kwotę 1400 zł,  przeznaczono na leczenie dla Patryka Skrzypca chorego na raka mózgu, a kwotą 689 zł dla Agnieszki Sroki chorej na porażenie mózgowe.

W akcję charytatywną bardzo zaangażowały się uczennice i harcerki: Karolina Jakubowska, Karolina Biesaga, Kamila Cabaj oraz Klaudia Kozioł.

zdjęcia

21. Finał WOŚP – zagraliśmy  rekordowo

          Wolontariusze Zespołu Szkół w Opatowcu w składzie: Agnieszka Dragan, Klaudia Kmiecik, Karolina Jakubowska, Justyna Korzec, Klaudia Kozioł, Angelika Szumilas, Kamila Cabaj i Szymon Szczęsny z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem, nie bacząc na mróz i śnieg, zbierali pieniądze od wczesnych godzin rannych do zmroku. W tym roku padł kolejny rekord – w puszkach naszych wolontariuszy znalazło się łącznie 6673 zł 40 gr.

Gratulujemy wolontariuszom i serdecznie dziękujemy wszystkim,
którzy przyczynili się do zapełnienia ich puszek.

Opiekunowie:

E. Szczęsna-Kusak, E. Gajda, I. Kłos, M. Kościółek, A. Witkoś-Kłos, M. Gajda

zdjęcia

SZLACHETNA PACZKA W ZESPOLE SZKÓŁ W OPATOWCU

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna.

W tym roku również uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu postanowili włączyć się w to charytatywne dzieło i wspólnie zorganizowali paczkę dla jednej z krakowskich rodzin.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej przez cały tydzień przynosiły artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, słodycze i inne potrzebne rzeczy dla wybranej rodziny. Do zbiórki dołączyli się również sponsorzy spoza szkoły oraz studenci jednej z krakowskich uczelni medycznych.

8 pięknie zapakowanych paczek trafiło w Mikołajkowy wieczór do krakowskiego magazynu na Os. Na Skarpie. Następnego dnia wolontariusze Stowarzyszenia Wiosna przekazali wszystkie prezenty rodzinie, dla której przygotowano "Szlachetną Paczkę".

Koordynowaniem projektu w Zespole Szkół w Opatowcu zajęły się: Katarzyna Szczerba i Elżbieta Szczęsna - Kusak.

Wszystkim rodzicom i dzieciom składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie, bo to dzięki ich dobroci na twarzach "naszej" rodziny choć przez chwilę pojawił się uśmiech. Mamy nadzieję, że ta akcja na stałe wpisze się w tradycje naszej szkoły.

zdjęcia

22. Finał WOŚP - znów zagraliśmy rekordowo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszej szkole już po raz dziesiąty.

Tym razem wolontariuszami byli: Wiktoria Maj, Bartosz Kościółek, Natalia Bątkowska,  Klaudia Kmiecik, Magdalena Kozik. Zaangażowanie wolontariuszy oraz hojność uczniów naszej szkoły i mieszkańców gminy przyniosły efekt w postaci kolejnego rekordu.
W puszkach wolontariuszy znalazło się w sumie ponad 5000 zł.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wsparli nas w tych działaniach.                  

     Do zobaczenia za rok!

Opiekunowie:

E. Gajda, I. Kłos, M. Kościółek, A. Witkoś-Kłos, M. Gajda

zdjęcia

POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE W SUDANIE

 

Inicjatywa edukacyjno – charytatywna Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty „Pomagamy budować studnie w Sudanie – woda to życie – makulatura na misje” dla uczczenia przez szkoły/placówki województwa świętokrzyskiego kanonizacji Jana Pawła II.

Od marca do kwietnia 2014 r. odbywała się w naszej szkole zbiórka makulatury na ten szlachetny cel. Pieniądze ze sprzedaży makulatury przekazane zostały na specjalne konto Studnia dla Sudanu – Fundacja Nauki i Wychowania.

Firma Stora Enso, która była odbiorcą makulatury, ustawiła przy budynku naszej szkoły specjalny kontener, do którego zbieraliśmy: papier, gazety, książki i tekturowe opakowania.

1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

Koordynatorzy szkolni: p. Barbara Niedziela i p. Małgorzata Żydowska

 

„ZBIERAM NAKRĘTKI –POMAGAM”

W  roku szkolnym 2013/2014 podczas akcji "Zbieram nakrętki –pomagam”" uczniowie Szkoły Podstawowej w Opatowcu zebrali prawie 200 kg kolorowych nakrętek. Dzięki tej akcji mogliśmy pomóc choremu 12-letniemu Adrianowi Grochowiakowi, który potrzebuje specjalistycznej pomocy, leków i rehabilitacji.