Styczeń

 

 

25 stycznia 2014

XII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Solcu-Zdroju

W dniu 25 stycznia 2014 roku  w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju odbył się XII Przegląd Kolęd i Pastorałek. W bieżącej edycji w przeglądzie wzięło udział ponad 100 uczestników, a zgromadzona publiczność wręcz nie mieściła się na sali. W konkursie uczestniczyli  artyści ze szkół z Solca-Zdroju, Zborowa, Wełnina, Kikowa, Pacanowa, Wiślicy, Nowego Korczyna i po raz pierwszy z Opatowca, przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury w Solcu-Zdroju oraz Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy. Uczestnicy prezentowali się w siedmiu kategoriach, a oceniało ich 4-osobowe jury.  Uczennice Zespołu Szkół w Opatowcu oczywiście nie wróciły bez miejsc na podium.

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej:

·         soliści:

 – I miejsce zajęła Nikola Wróbel

·         zespoły

– I miejsce zajął duet Emilia Kozioł i Nikola Kozioł

W kategorii gimnazjum:

·         zespoły

-  I miejsce  zajął duet Klaudia Kozioł i Natalia Bątkowska

 

Dziewczynki zostały przygotowane przez Pana Wiesława Tomala.

 Gratulujemy !

zdjęcia

 

24 stycznia 2014

Apel podsumowujący projekt ekelogiczny

          W dniu 24 stycznia w Zespole Szkół w Opatowcu odbył się apel podsumowujący projekt ekologiczny  pt „ Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy”. Uczniowie przedszkola, klas 0- VI oraz gimnazjum  włączyli się w zbiórkę surowców wtórnych i wspólnie z rodzicami przynosili wysegregowane odpady w ramach konkursu „ZIEMIA NIE DA SOBIE RADY SEGREGUJMY WIĘC ODPADY” .W tym roku szkolnym zorganizowane zostały dwie takie akcje w naszej szkole. Dzieciom udało się zgromadzić około 4000 kilogramów. W całej akcji wzięło udział 43 uczniów. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę Unia z Krakowa, a najlepsi zakwalifikowali się do dalszego etapu konkursu na etapie powiatowym. Życzymy wszystkim powodzenia!

zdjęcia

21 stycznia 2014r

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

Dnia 21 stycznia 2014 r. o godzinie 10.00 w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość
z okazji Dnia Babci i Dziadka, zorganizowana przez dzieci i nauczycielki przedszkola. Maluchy znowu przeniosły nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia  - przedstawiły przygotowane wcześniej jasełka - oraz zaśpiewały specjalnie przygotowaną dla Dziadków piosenkę. Po występie przedszkolaki wręczyły swoim najukochańszym smaczne i pachnące podarunki - przedszkolne wypieki - oraz laurki. Mali aktorzy kolejny raz spisali się znakomicie. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, ale mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.

 

zdjęcia

 

20 stycznia 2014

POWIATOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

 

W dniu 20 stycznia 2014 roku uczennice i uczniowie z klas V i VI  Zespołu Szkół w Opatowcu reprezentowali naszą szkołę  w Powiatowym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego w Kazimierzy Wielkiej.

W turnieju o miejsce na podium walczyły dwie drużyny chłopców  i jedna dziewcząt z naszej szkoły .

Pierwsza Drużyna chłopców oraz drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce w powiecie i tym samym obydwie wywalczyły  awans do Wojewódzkiego Drużynowego Turnieju T.S.

Skład drużyn zwycięzkich

CHŁOPCY:                                    DZIEWCZĘTA:

1. Kościółek Bartosz                       1. Oracz Kinga

2. Madej Dominik                          2. Porada Kamila

                                                 3. Ostrowska Aleksandra

 

II drużyna chłopców: 

1. Krawczyk Miłosz    

2. Niedźwiedź Daniel

3. Dybała Bartosz

Nauczycielką  przygotowywującą uczestników do turnieju była Monika Kościółek. 

 

zdjęcia 

 

 

15 stycznia 2014

Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 15 stycznia 2014roku w Domu Kultury w Opatowcu uczniowie klasy O oraz klasy V przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie Pani Elżbieta Szczęsna Kusak Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Zaproszony na tę uroczystość Pan Sławomir Kowalczyk Wójt Gminy Opatowiec przekazał w swoim imieniu oraz w imieniu Rady Gminy Opatowiec życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Następnie dzieci przedstawiły przybyłym gościom jasełka bożonarodzeniowe oraz wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po występach artystycznych dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne ramki ze zdjęciami oraz serca ozdobione kwiatami i życzeniami. Wnuczki i wnuczęta mogły w ten sposób wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

zdjęcia

19 stycznia 2014

XX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.   Koncert galowy w Będzinie.

 

       19 stycznia 2014r w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu odbył się  koncert galowy podsumowujący XX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Koncert poprzedziły trzydniowe przesłuchania finałowe, w których wzięło udział 132 najlepszych wykonawców, wyłonionych spośród 1750 zgłoszonych do eliminacji (co daje 18 000 osób) jakie w grudniu prowadzone były w całej Polsce, a także na Ukrainie i Białorusi.            Wśród finalistów znalazła się uczennica Zespołu Szkół w Opatowcu Wiktoria Maj.            Wiktoria podczas przesłuchań została zauważona  przez dyrektora będzińskiego Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana,  Dariusza Wiktorowicza i zaproszona na koncert galowy festiwalu, podczas którego  wykonała   piosenkę bożonarodzeniową skomponowaną specjalnie dla niej pt.” Otworzyć serce” . Każdego  roku koncert ten  jest  zbiorem  najciekawszych i najbardziej barwnych występów danej edycji, których wyboru dokonuje profesjonalny reżyser. W tym roku na galę finałową zostało zaproszonych 27 wykonawców. Gratulujemy sukcesu!

zdjęcia

 

12  stycznia  2014 r.

 

22. Finał WOŚP - znów zagraliśmy rekordowo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszej szkole już po raz dziesiąty.

Tym razem wolontariuszami byli: Wiktoria Maj, Bartosz Kościółek, Natalia Bątkowska,  Klaudia Kmiecik, Magdalena Kozik. Zaangażowanie wolontariuszy oraz hojność uczniów naszej szkoły i mieszkańców gminy przyniosły efekt w postaci kolejnego rekordu.
W puszkach wolontariuszy znalazło się w sumie ponad 5000 zł.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wsparli nas w tych działaniach.                  

     Do zobaczenia za rok!

Opiekunowie:

E. Gajda, I. Kłos, M. Kościółek, A. Witkoś-Kłos, M. Gajda

zdjęcia

10  stycznia  2014 r.

 

VI PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W KOSZYCACH

W dniu 10 stycznia 2014 roku w Koszycach odbył się VI Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zespół Szkół w Opatowcu reprezentowali uczniowie: Małgorzata Kowalczyk, Maja Klita, Gabriela Pobiega, Jakub Kłos, Krystian Leks, Wiktor Salamon, Nikola Wróbel, Nikola Kozioł, Emilia Kozioł.

Przegląd cieszy się coraz większą popularnością – bierze w nim udział coraz więcej szkół, głównie z województwa małopolskiego.

W kategorii „soliści IV-VI” I miejsce zajęła Nikola Wróbel.

W kategorii „duety” I miejsce zajęły siostry Nikola i Emilia Kozioł.

W kategorii „zespoły” I miejsce zajął zespół instrumentalny w składzie: Wiktor Salamon, Krystian Leks i Jakub Kłos.
Zespół otrzymał również
nagrodę Dyrektora Muzeum.

Uczniów przygotował Wiesław Tomal.


 

Koncert Laureatów odbędzie się 26 stycznia 2014 roku w Muzeum Ziemi Koszyckiej.