Luty

28 lutego 2914

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SKLEPIE

 

Dnia 28 lutego 2014 roku dzieci z przedszkola odwiedziły sklep spożywczo-przemysłowy w Opatowcu. Mogły w nim oglądać regały z różnymi towarami i przypominać sobie ich nazwy. Pogłębiły wiadomości na temat pracy ekspedientki. Uczyły się również właściwego zachowania w sklepie. W drodze powrotnej do przedszkola zadowolone z wyprawy dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, z radością i entuzjazmem mówiły o swoich przeżyciach. Wycieczka do sklepu wzbudziła w dzieciach zainteresowanie otoczeniem, w którym się znalazły, uczyła również szacunku do pracy ludzi innych zawodów. Wizyta do sklepu była bardzo interesującą i pouczającą wycieczką.

zdjęcia

 

14 lutego 2014

SUKCESY UCZNIA KLASY VI ZESPOŁU SZKÓŁ W OPATOWCU

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU

W drugim tygodniu ferii na hali sportowej w Żabnie odbył  się turniej piłki nożnej dla poszczególnych grup młodzieżowych klubów Gminy Żabno.

Drużyny  rywalizowały na wszystkich szczeblach: Żaków, Orlików i Młodzików.

Uczeń naszej szkoły Bartosz Kościółek spośród  9 drużyn Młodzików zdobył tytuł „MVP” -  najlepszego zawodnika turnieju. Bartek  jest zawodnikiem klubu sportowego Termalica Bruk-Bet Nieciecza. W barwach „Słoników” gra również Michał Kowalczyk uczeń klasy piątej.

Wszelkie szczegóły można znaleźć pod linkiem:

 http://www.zabno.pl/index.php?news=03

oraz na oficjalnej stronie klubu Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

zdjęcia

 

 

 

17 lutego 2014

UROCZYSTE WRĘCZENIE ODZNAKI " ZŁOTEGO PIÓRA"

 

W dniu 17 lutego 2014 r w Szkole Podstawowej w Opatowcu odbyło się uroczyste wręczenie  odznaki  „ Złotego pióra”. Otrzymują ją każdego  roku  uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki  w nauce i zachowaniu. W I semestrze   w  grupie najlepszych znalazło się 33 uczniów. Są to:

KL.0

Natalia Wróbel

Patrycja Mazurek

Kl.I

Wojciech Dusza

Dominik Kupisz

Karolina Krzak

Martyna Jachna

Kacper Cugowski

Antonina Salamon

Magdalena Niedźwiedź

 

KL.II

Maja Klita

Gabriela Pobiega

Julia Jabłońska

Emilia Kornaś

Małgorzata Kowalczyk

Marcin Tomasik

 

KL.III

Paulina Pietrzyk

Izabela Dybek

Gabriela Król

Gabriela Włosowicz

Nikola Kozioł

Klaudia Sojka

Oliwia Madej

Kacper Bartoszek

 

 

KL.IV

Jakub Kłos

Oskar Jabłoński

Julia Jachna

Dawid Majka

Jakub Niedźwiedź

 

KL.V

Wiktoria Maj

Emilia Kozioł

Michał Kowalczyk

 

KL.VI

Miłosz Krawczyk

Bartosz Dybała

Wszyscy uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

 

 

04 lutego 2014

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "START PO ZDROWIE"

Na zakończenie projektu „Sport po zdrowie” w ramach realizacji zadańprogramu Świętokrzyska Akademia Sportu wspieranego przez Zarząd Województwa  Świętokrzyskiego dnia 5.02.2014r. zorganizowane zostały rozgrywki sportowe dla najstarszych uczniów Zespołu Szkół w Opatowcu- uczniów gimnazjum. Do Turnieju Piłkarskiego przystąpiły trzy drużyny.  Mecze sędziowali absolwenci  Gimnazjum.

 

Pierwsze miejsce wygrała drużyna „Są gorsi” w składzie: Patryk Jedynak, Piotr Nowak, Kamil Siwy, Dominik Niedźwiedź. Drugie miejsce zajęła drużyna „Gwiazdki” w składzie: Jakub Kowalczyk, Tomasz Krypel, Szymon Sendor, Patryk Jaszczur. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna  „Wróbelki” w której skład wszedł: Patryk Kociński, Maciej Korzec, Klaudia Kmiecik oraz Krystian Wróbel.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju okazał się Piotr Nowak, a najlepszym bramkarzem został Patryk Kociński.

Na zakończenie zawodnicy utworzyli dwie drużyny mieszane składające się z gimnazjalistów oraz absolwentów i zagrali towarzyski mecz.

Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak razem z prezesem UKS-u „Nadwiślanka” Alicją Witkoś-Kłos wręczyły puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane z programu Świętokrzyska Akademia Sportu.

Wszystkie imprezy sportowe zorganizowane w czasie ferii zimowych przez UKS „Nadwiślanka” fotografowała Daria Lesiak z pomocą Ingi Stadnickiej oraz Natalii Bątkowskiej.  

 zdjęcia

  

04 lutego 2014

SPORTOWE ZAJĘCIA  FERYJNE

We wtorek dn. 4.02.2014r. jako alternatywa spędzania wolnego czasu zorganizowane zostały zajęcia sportowe dla młodszych uczniów, którzy przez pierwszy semestr uczestniczyli w zajęciach „Szkółki Piłkarskiej” prowadzone przez p. Alicja Witkoś-Kłos.

Na początku odbyła  się lekcja otwarta dla rodziców. Podczas tych zajęć rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w zmaganiach piłkarskich. Na koniec odbył się mecz uczniowie kontra rodzice. Świetną zabawę zakończono rozdaniem nagród oraz dyplomów ufundowanych przez Świętokrzyski  Urząd Marszałkowski  na zakończenie projektu „Świętokrzyska Akademia Sportu” realizowanego przez UKS „Nadwiślanka” jako projekt „Start po Zdrowie”.

 zdjęcia

 

 

04 lutego 2014

ZAJĘCIA PLASTYCZNO- TECHNICZNE - "MALI  ARTYŚCI"

W dniu 4 lutego 2014 r. odbyły się zajęcia dla uczniów i uczennic klas IV – VI. Dzieci przygotowały scenariusz teleturnieju muzycznego, który zostanie zaprezentowany wszystkim uczniom po powrocie z ferii zimowych. Wraz z opiekunkami: p. Małgorzatą Żydowską, p. Izabelą Włosowicz, p. Kingą Maj, p. Ireną Kłos oraz p.Barbarą Niedzielą uczniowie wykonali dekorację i ćwiczyli całość przygotowanego przez siebie programu. W drugiej części zajęć dzieci wykonały prace plastyczne „Zimowy krajobraz”.

zdjęcia

 

03 lutego 2014r

FERYJNY TURNIEJ

W dniu 03.02.2014 w Szkole Podstawowej w Opatowcu odbył się Feryjny Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Opatowcu. W zawodach wzięły udział trzy drużyny :

1.       SP Opatowiec : Bartosz Niedźwiedź, Daniel Niedźwiedź, Dominik Kociński, Hubert Kmiecik, Miłosz Krawczyk, Jakub Szabla

2.       Real Opatowiec : Bartosz Dybała, Norbert Pazur, Bartosz Kościółek, Krystian Leks, Jakub Kłos

3.       KS Rogów: Jakub Madej, Kinga Oracz, Maciej Cugowski, Michał Kowalczyk, Jakub Niedźwiedź

W rozgrywkach piłki siatkowej I miejsce zajęła drużyna Real Opatowiec , II miejsce SP Opatowiec, III miejsce KS Opatowiec

W turnieju piłki nożnej I miejsce zdobyła drużyna Real Opatowiec, II miejsce SP Opatowiec,

 III miejsce KS Rogów

Najskuteczniejszym  strzelcem okazał się Bartosz Kościółek, a najlepszym bramkarzem- Bartosz Dybała. Kinga Oracz otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju. Dla wszystkich uczestników czekały nagrody i słodycze. W tym dniu także uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w grach planszowych oraz pracach plastycznych. Uczennice Gabriela Włosowicz  i Wiktoria Maj wykonały plakat na temat „Bezpieczne ferie zimowe”.

 zdjęcia

 

01 lutego 2014r

Bal karnawałowy w Zespole Szkół w Opatowcu

"W karnawale same bale,
zatem bawmy się wspaniale!"

Ta dewiza towarzyszyła wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom przez cały dzień, w sobotę 1 lutego 2014 roku, kiedy to w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Już od samego rana, dzieci oddziału przedszkolnego oraz oddziału „O” wraz ze swoimi rodzicami rozpoczęli wspaniałą zabawę w Domu Kultury w Opatowcu, którą poprowadził pan Radosław Kornaś. Poza tańcami organizowane były różne zabawy i konkursy, a w chwilach wytchnienia smaczny poczęstunek przygotowany przez mamy. Uczniowie klas I-VI przy dźwiękach muzyki zespołu ROYAL bawili się wspaniale w szkole i kosztowali smakołyków, które przygotowali dla nich rodzice.

Cały dzień upłynął  we wspaniałych nastrojach i przy dobrej zabawie. Niestety, na kolejny bal musimy poczekać do następnego roku.

zdjęcia