Maj

29 maja 2014r

Festyn rodzinny 2014 - "MAMA, TATA I JA".

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra i ciepła rodzinnego. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Festyn rodzinny "Mama, Tata i ja". Z tej właśnie okazji 29 maja w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość. Sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęły inscenizacją pt. "Przygody niegrzecznej żabki", a następnie wykonały taniec "Gangam Style". Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Mamy otrzymały piękne broszki a tatusiowie muchy. Kolejnym punktem spotkania były konkurencje sportowe, które, niestety, ze względów od nas niezależnych odbyły sie na sali gimnastycznej.
W zabawach inspirowanych przez nauczycielki brali udział wszyscy uczestnicy spotkania. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Dyrektor. Po zakończeniu rozgrywek sportowych, rodziny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Ostatnim punktem spotkania był poczęstunek - można było zjeść przygotowane przez rodziców sałatki oraz pieczone kiełbaski. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas  przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie oraz za przygotowanie poczęstunku.

 

 

 

 

29 maja 2014r

DZIEŃ MAMY I TATY W ODDZIALE "O"

 

29 maja 2014r. w oddziale „0” przy Szkole Podstawowej w Opatowcu odbył się Dzień Mamy i Taty. Na uroczystość zorganizowaną w szkolnej świetlicy  zostały zaproszone wszystkie mamy oraz tatusiowie. Dzieci wyraziły swoim kochanym rodzicom wdzięczność za trud wychowania poprzez występ artystyczny, który składał się z dwóch części. Na początku przedszkolaki przedstawiły bajkę pt. „Kot w butach”, następnie wiersze i piosenki specjalnie wybrane na tę wyjątkową uroczystość. Staraliśmy się wypaść jak najlepiej, aby pokazać rodzicom jak bardzo ich kochamy. Po występach dzieci wręczyły rodzicom upominki: własnoręcznie wykonane flakoniki oraz serduszka. Całość spotkania zwieńczył skromny poczęstunek gości ciastem oraz kawą. Mamy nadzieję, że wszystkim rodzicom  podobały się występy oraz  miło spędzili z nami czas.

zdjęcia

27 maja 2014r

DZIEŃ MATKI W KLASACH I - III

 

„W małym bukiecie majowe kwiatki zakwitły wczoraj na Święto Matki.

Majowe kwiatki wstążką związane, niech sto lat żyją mamy kochane”.

26 i 27 maja dzieci klasy I, II i III wraz z wychowawcami zaprosiły swoje mamy na spotkanie z okazji Dnia Matki. Uczniowie każdej z klas przygotowali część artystyczną, podczas której recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Były też życzenia płynące  z małych, ale gorących serc.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem mamom własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków.  W ten sposób mogły one podziękować swoim mamom za kochające i czułe serca.  

W zamian mamy przygotowały swoim pociechom słodki poczęstunek.

zdjęcia

24 maja 2014 r

 

FINAŁ TURNIEJU BRD

 

W dniach 23-24.05.2014 r. uczniowie: Nikola Wróbel, Aleksandra Ostrowska, Bartosz Dybała, Dominik Madej, pod czujnym okiem Pani Katarzyny Szczerby reprezentowali naszą Szkołę, Gminę oraz Powiat w XXXVII finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we Włoszczowie. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 13 drużyn z całego województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, pokonywali rowerowy tor przeszkód, jeździli w miasteczku ruchu drogowego oraz udzielali pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Organizator zapewnił uczestnikom również ciekawe atrakcje: zwiedzanie Czarncy – rodzinnej miejscowości Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego, relaks na basenie NEMO oraz integracyjne spotkanie przy ognisku. Po zakończeniu i podliczeniu wszystkich konkurencji nasi uczniowie zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz Aleksandra Ostrowska wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej.

            Sukces naszego zespołu jest niewątpliwie zasługą ciężkiej pracy zawodników. Był również możliwy dzięki wsparciu ze strony dyrekcji, nauczycieli oraz Wójta Gminy –  Pana Sławomira Kowalczyka, który zakupił rower górski, aby uczniowie mogli dobrze przygotować się do Turnieju oraz godnie reprezentować powiat kazimierski.

            Gratulujemy uczestnikom oraz życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku!!!

zdjęcia

22 maja 2014 r

 

WARSZTATY JĘZYKA ANGIELSKIEGO W GMINNYM CENTRUM KULTURY W STOPNICY

 

Weronika Rutkowska, Izabela Kumala, Natalia Bątkowska, Ilona Maj, Patrycja Tomal, Karolina Biesaga, Piotr Cabaj, Wiktoria Maj, Daria Lesiak, Kamila Kwaśniewska, Oliwia Grzywna, Klaudia Stempień, Patryk Kociński, Gabriela Leśniak, Klaudia Adamczyk, Marlena Baran, pod opieką, Pani Zofii Sobczyk (nauczyciela języka angielskiego), wybrała się na warsztaty języka angielskiego do Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy.
     Na miejscu czekali na nich organizatorzy warsztatów, Pani Anita Brudek (nauczyciel języka angielskiego i muzyki) oraz Pan Mariusz Maliga (instruktor muzyczny GCK), wraz z uczniami tamtejszego gimnazjum.
     W trakcie zajęć uczniowie  przygotowali i wykonali utwór "The lion sleeps tonight".
Warsztaty były ciekawą okazją do rozwiniecia talentów muzycznych i językowych, nabycia nowych umiejętności i zawarcia znajomości.
    Grupa uczniów z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Stopnicy, została zaproszona do naszej szkoły na Festiwal Wiedzy. Wtedy to, po raz pierwszy publicznie zostanie zaprezentowany wspólnie przygotowany występ.

zdjęcia
 

 

21 maja 2014 r

 

WYCIECZKA SZLAKIEM ORLICH GNIAZD

 

W dniu 21 maja 2014 r. uczniowie i uczennice klas IV - VI Zespołu Szkół w Opatowcu wraz ze swoimi opiekunami i grupą rodziców udali się na wycieczkę do Ojcowa. Pierwszym punktem zwiedzania był zamek w Pieskowej Skale, gdzie uczestnicy wyjazdu oglądali dziedziniec, ogród oraz wysłuchali przepięknej i wzruszającej legendy o Dorotce. Następnie przewodnik z całą grupą udał się pod Maczugę Herkulesa, która zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale także okazałością.

Wszyscy uczestnicy wycieczki w końcu dotarli do Ojcowskiego Parku Narodowego. Tam po kilkukilometrowym spacerze mogli podziwiać Jaskinię Łokietka, źródełko miłości oraz Bramę Krakowską. W drodze powrotnej cała grupa zatrzymała się w muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, aby obejrzeć film i wystawę dotyczące tego przepięknego miejsca. Pełni wrażeń uczestnicy wycieczki udali się na obiad do Mc'Donalda. Po krótkim odpoczynku uczniowie wraz z opiekunami i rodzicami pojechali zobaczyć Pustynię Błędowską - największy w Polsce obszar lotnych piasków (około 33 km²) leżący na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej.

Ostatnim miejscem wędrówki „Szlakiem Orlich Gniazd” był zamek w Ogrodzieńcu, gdzie największe emocje wzbudziła sala tortur.

Pełna wrażeń i dobrego humoru cała grupa udała się w drogę powrotną do domu.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w tej wycieczce i mamy nadzieję, że takich wyjazdów będzie w przyszłym roku szkolnym jeszcze więcej.

21 maja 2014r

 

GALA W POŁAŃCU

 

       W dniu 21 maja 2014 r uczniowie z  Zespołu Szkół w Opatowcu  podczas uroczystej gali w Połańcu odebrali nagrody indywidualne i dla szkoły, jakie zdobyli w trakcie  realizacji projektu: „Kompleksowy  system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy”.  Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

Antonina Salamon- wyróżnienie w konkursie plastycznym

Kacper Król- wyróżnienie w zbiórce surowców wtórnych

Gabriel  Maj- wyróżnienie w zbiórce surowców wtórnych

Paulina Zbertek- wyróżnienie w zbiórce surowców wtórnych

Ponadto reprezentanci  Gimnazjum : Marcin Ryba, Agnieszka Dragan i Dominika Pazur przywieźli nagrody dla szkoły, a są to: drukarka i skaner. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

 

19 maja 2014r

DZIĘKUJĄC ZA DAR JANA PAWŁA II

Dziękując za  dar Jana Pawła II absolwentki Zespołu Szkół w Opatowcu: Natalia Kurzyńska, Justyna Chabinka, Patrycja Szczerba, w dniach 11-12 maja, wzięły udział w warsztatach wokalnych GOSPEL, pod czujnym okiem i uchem amerykańskiego dyrygenta i wokalisty Briana Fentressa. Zwieńczeniem warsztatów był uroczysty koncert finałowy w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych, podczas którego uczestnicy stali się członkami wielkiego chóru GOSPEL.

18 maja, w kościele Św. Brata Alberta uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu przedstawili program artystyczny pt. „Droga do świętości Jana Pawła II”. Wydarzeniem tym nie tylko uczcili postać Świętego Rodaka, ale również promowali Szkołę w środowisku.

zdjęcia

 

19 maja 2014r

KONKURS "CZY WIESZ, CO JESZ?"

   W dniu  19 maja 2014 r. odbył się w Gimnazjum międzyklasowy konkurs wiedzy
o zdrowym odżywianiu. Z każdej klasy wybrano 3 osobowe zespoły reprezentujące swoją klasę. 
 Klasa I: Gabriela Leśniak, Klaudia Kmiecik, Maja Tomal
 Klasa II:  Wojciech Kowalczyk, Adrian Niedźwiedź, Wojciech Kowalczyk
 Klasa III: Kamila Dybek, Ilona Maj, Agnieszka Wojas 
Pytania dotyczyły zasad prawidłowego odżywiania, składników odżywczych znajdujących się w pokarmach i ich roli dla organizmu.
 I miejsce zajęła drużyna z kl. III,
 II miejsce drużyna z Kl. II, 
III miejsce drużyna z klasy I.

zdjęcia

 

16 maja 2014r

SUKCES MARCINA RYBY  W  OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE
"BĄDŹ BEZPIECZNY W SWOIM DOMU"

Uczeń klasy I Gimnazjum w Opatowcu Marcin Ryba został laureatem ogólnopolskiego konkursu pod nazwą  „Bądź bezpieczny w swoim domu” organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.
Konkurs dotyczył tematyki właściwego zachowania się w przypadku zaistnienia niebezpiecznych sytuacji, np. powstanie pożaru, ulatnianie się gazu, oraz zasad prawidłowej ewakuacji.
Wszyscy laureaci otrzymają tablety, które zostaną przekazane za pośrednictwem Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej i wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

 

14 maja 2014r

WYCIECZKA KLASY II SP DO JASKINI RAJ I CENTRUM NEANDERTALCZYKA

14 maja odbyła się wycieczka klasy II. Uczniowie zwiedzili Jaskinię Raj i Centrum Neandertalczyka. Jaskinia „Raj” jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Pierwsze Centrum Neandertalczyka to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Uczniom w każdym wieku pozwala poznać swoje korzenie, a przez to zrozumieć otaczający ich świat. Ostatnim punktem wycieczki było oglądanie filmu pt. „RIO 2”. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni.

zdjęcia

 

14 maja 2014r

I MIEJSCE PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

DRUŻYNY PIŁKARSKIEJ CHŁOPCÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W OPATOWCU

 

W dniu 30 kwietnia 2014 roku drużyna piłkarska uczniów klas I, II, III Zespołu Szkół         w Opatowcu reprezentowała naszą szkołę w kolejnym etapie największego w Polsce Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014 w Kazimierzy Wielkiej.

Drużyna  w składzie: Patryk Kociński, Tomasz Krypel, Patryk Małek, Kamil Siwy,        Krystian Wróbel, Patryk Jedynak, Piotr Nowak, Dominik Niedźwiedź, Patryk Kościółek, Maciej Kwaśniewski , zdobyła I miejsce oraz  awans do następnych eliminacji na szczeblu wojewódzkim, który przeprowadzony zostanie 1 czerwca 2014 roku w Kielcach.

Gimnazja biorące udział w/w turnieju:

Czyżowice, Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec

Uczniów do zawodów przygotowała Monika Kościółek

 

 

12 maja2014r

II  i III MIEJSCE PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

DRUŻYN PIŁKARSKICH CHŁOPCÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W OPATOWCU

 

W dniach 12 i 13  maja  2014 roku drużyny piłkarskie uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej oraz I i II Gimnazjum reprezentowały naszą szkołę w Półfinałach Wojewódzkich piłkarskiego turniej rocznik 2001 i młodsi  „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz rocznik 1999 i młodsi „Piłkarska Kadra Czeka”, które przeprowadzone zostały w Kazimierzy Wielkiej na obiekcie sportowym przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr.3 „Orliku” oraz na stadionie MLKS SPARTA.

Skład drużyny kategorii 2001 i młodsi: Bartosz Kościółek, Hubert Kmiecik, Bartosz Niedźwiedź, Miłosz Krawczyk, Dominik Kociński, Bartosz Dybała, Michał Kowalczyk, Daniel Niedźwiedź, Patryk Matuszczyk, Maciej Cugowski. Drużyna zajęła II miejsce

Skład drużyny kategorii 1999 i młodsi: Bartosz Kościółek, Hubert Kmiecik, Bartosz Niedźwiedź, Miłosz Krawczyk, Dominik Kociński, Bartosz Dybała, Patryk Kociński, Tomasz Krypel, Patryn Kociński, Szymon Sendor, Jakub Kowalczyk, Krzysztof Janiec, Maciej Korzec, Paweł Domagała, Daniel Kryca, Patryk Małek, Kamil Siwy, Krystian Wróbel, Wojciech Kowalczyk, Adrian Niedźwiedź, Kacper Markowski. Drużyna zajęła III miejsce.

Uczniów do zawodów przygotowała Monika Kościółek.

zdjęcia

 

13 maja 2014r

SUKCESY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W OPATOWCU W POWIATOWYCH ELIMINACJACH TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniach 8 i 9 maja 2014 r. w powiecie kazimierskim odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Szkołę Podstawową reprezentowała drużyna przygotowywana przez p. Katarzynę Szczerbę w składzie: Aleksandra Ostrowska – kl. V, Nikola Wróbel – kl. V, Dominik Madej – kl. VI, Bartosz Dybała – kl. VI. Każdy z uczestników musiał rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego, odpowiadać na pytania z pierwszej pomocy a następnie pokonać rowerowy tor przeszkód. Zawodnicy spisali się znakomicie, zajęli drużynowo pierwsze miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Indywidualnie Dominik Madej – I miejsce a Bartosz Dybała – IV. Dla szkoły drużyna wygrała magnetofon.

Gimnazjum w Opatowcu reprezentowała drużyna przygotowywana przez p. Mirosława Gajdę w składzie: Adrian Niedźwiedź – kl. II, Kamil Siwy – kl. II, Wojciech Kowalczyk – kl. II. Zawodnicy musieli pokonać trzy etapy konkursu: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, jazdę rowerem po torze przeszkód oraz wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy. Z udzielania pierwszej pomocy nasi reprezentanci byli najlepsi i drużynowo zajęli II miejsce w powiecie spośród sześciu drużyn, natomiast Kamil Siwy indywidualnie – IV. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody. Dla szkoły drużyna wygrała rower górski.

zdjęcia Szkoła Podstawowa

zdjęcia Gimnazjum

12 maja 2014r

XXVII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL " NOWA PIOSENKA W STARYM KRAKOWIE"

W dniach od 10 do 12 maja 2014 r odbył się XXVII Ogólnopolski Festiwal „ Nowa Piosenka w Starym Krakowie”. Wśród tegorocznych  finalistów znalazła się uczennica     V klasy Szkoły Podstawowej w Opatowcu Wiktoria Maj. Jury po wysłuchaniu  60 młodych solistów i grup wokalnych z całego kraju, ogłosiło wyniki . Wiktoria została  laureatką tego festiwalu otrzymując wyróżnienie. Nasza uczennica odebrała nagrodę z rąk Dyrektora Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie Pana Bartłomieja Kocurka. Podczas koncertu finałowego reprezentantka naszej szkoły zaśpiewała swoją piosenkę pt. „Płacze deszcz, płacze wiatr” . Ponadto Wiktorii piosenka została wyemitowana w" Pociągu muzycznym" w Radiu Kraków.

Warto wspomnieć, iż „Nowa Piosenka w Starym Krakowie" to najstarszy w Polsce ogólnokrajowy festiwal autorskiej twórczości dla dzieci. Wśród jego laureatów znalazło się wielu popularnych dziś wykonawców, m. in. Małgorzata „Margaret” Jamroży, Mateusz Mijal, Marina, Alicja Janosz, Michał Kwiatkowski, Alicja Bachleda-Curuś i inni.

zdjęcia

08 maja 2014

 

ŚWIĘTA MAJOWE

8 maja w Zespole Szkół w Opatowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Majowych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej przypomnieli o znaczeniu trzech świąt narodowych obchodzonych w maju:
1 maja – dziesiąta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej,

2 maja – dzień Flagi Polskiej,

3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku.

Następnie zaprezentowali inscenizację słowno – muzyczną, przygotowaną specjalnie na tę okoliczność.

Na koniec uroczystości uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy.

Akademię przygotowali: Wiesław Tomal i Anna Kaczmarczyk.

 

04 maja 2014r

                LAUREATKA XXIII MIĘDZYNARODOWEGO  FESTIWALU
PIOSENKI I TAŃCA „ MAJOWA NUTKA 2014” CZĘSTOCHOWA

 

W dniu 04.05.2014r w Częstochowie odbył się finał  XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki       i Tańca „ Majowa Nutka”. Wzięło w nim udział 130 wykonawców z kilku państw. Wśród nich znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej z Opatowca Wiktoria Maj.  Występy oceniało ośmioosobowe jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele: Rosji, Ukrainy, Rumunii, Turcji oraz Polski. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, dyrektor festiwalu Pan Stanisław Zieliński ogłosił wyniki. Wiktoria Maj została laureatką tegorocznego festiwalu zdobywając „ Złotą półnutkę”. Nasza uczennica odebrała złoty medal i dyplom laureata z rąk rosyjskiej wokalistki Ludmiły Kitajewej. Gratulujemy sukcesu.

zdjęcia