Czerwiec

 27 czerwca 2014

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

            W dniu 27 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół w Opatowcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014.
Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna – Kusak, w obecności Wójta Gminy Opatowiec – Pana Sławomira Kowalczyka, podsumowała cały rok pracy i uhonorowała wyróżniających się uczniów nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami.
 

W gronie najlepszych uczniów Szkoły Podstawowej znaleźli się:

Kl. I
 1.    Dusza Wojciech
 2.    Kupisz Dominik
 3.    Cugowski Kacper
 4.    Jachna Martyna
 5.    Krzak Karolina
 6.    Salamon Antonina
 7.    Niedźwiedź Magdalena
 8.    Widłak Sebastian
 9.    Sekuła Bartosz

Kl. II
 1.    Pobiega Gabriela
 2.    Kowalczyk Małgorzata
 3.    Klita Maja
 4.    Jabłońska Julia
 5.    Tomasik Marcin

Kl. III
 1.    Paulina Pietrzyk
 2.    Gabriela Włosowicz
 3.    Kacper Bartoszek
 4.    Klaudia Sojka
 5.    Gabriela Król
 6.    Nikola Kozioł
 7.    Oliwia Madej
 8.    Izabela Dybek

Kl. IV
 1.    Kłos Jakub
 2.    Jabłoński Oskar
 3.    Jachna Julia
 4.    Niedźwiedź Jakub
 5.    Majka Dawid
 6.    Porębski Mateusz

Kl. V
 1.    Wiktoria Maj
 2.    Nikola Wróbel
 3.    Michał Kowalczyk
 4.    Emilia Kozioł

Kl. VI
 1.    Miłosz Krawczyk
 2.    Bartosz Dybała
 3.    Dominik Madej
 4.    Jakub Szabla

W gronie najlepszych uczniów Gimnazjum znaleźli się:

Kl. I
1.    Klaudia Kmiecik
2.    Marlena Baran
3.    Maja Tomal
4.    Gabriela Leśniak
5.    Klaudia Adamczyk

Kl. II
 1.    Eryka Gwiazda
 2.    Oliwia Grzywna
 3.    Magdalena Kozik
 4.    Wojciech Kowalczyk
 5.    Kamila Kwaśniewska
 6.    Patryk Małek
 7.    Maciej Selwit

Kl. III
 1.    Kamila Dybek
 2.    Patrycja Tomal
 3.    Klaudia Kozioł
 4.    Agnieszka Wojas
 5.    Ilona Maj
 6.    Maciej Kwaśniewski
 7.    Kamila Cabaj
 8.    Natalia Bątkowska
 9.    Mykhaylo Kvasniy
 10.  Sebastian Miniór

Pani Dyrektor wręczyła Rodzicom uhonorowanych uczniów z klasy VI Szkoły Podstawowej oraz z klasy III Gimnazjum Listy Gratulacyjne i życzyła wszystkim dalszych sukcesów.

Dodatkowe wyróżnienia ze Szkoły Podstawowej otrzymali również uczniowie:


 1.  Julia Jachna (kl. IV) i Dominik Kupisz (kl. I) za 100 % frekwencję.
 2.  Miłosz Krawczyk (kl. VI) za uzyskanie maksymalnej liczby punktów ze sprawdzianu po szkole podstawowej.
 3. „Złote nutki” za reprezentowanie szkoły w konkursach muzycznych: Wiktoria Maj, Emilia Kozioł, Nikola Wróbel, Krystian Leks.
 4.  Puchar „Najlepszego sportowca w roku szkolnym 2013/2014” Bartosz Kościółek.
 5. Statuetki sportowe za reprezentowanie szkoły w licznych zawodach: Miłosz Krawczyk, Kociński Dominik, Madej Dominik, Kmiecik Hubert, Dybała Bartosz, Niedźwiedź Bartosz.

Dodatkowe wyróżnienia w Gimnazjum otrzymali uczniowie:


 1.    Kamila Dybek (kl.III):
– tytuł Złotej Absolwentki
– najlepiej napisany egzamin gimnazjalny.
 2.    Patrycja Tomal (kl. III):
–  tytuł Złotej Absolwentki.
 3.    Agnieszka Wojas (kl. III):
 – finalistka Konkursu Biologicznego,
–  laureatka konkursów plastycznych,
– 100% frekwencja.
 4.    Mykhaylo Kvasniy (kl. III) - finalista Konkursu Języka Rosyjskiego.
 5.    Maciej Kwaśniewski (kl. III) – finalista Konkursu Geograficznego.
 6.  Klaudia Kozioł, Natalia Bątkowska, Karolina Biesaga (kl. III) – laureatki wielu konkursów muzycznych oraz Piotr Cabaj za zaangażowanie w imprezy szkolne z oprawą muzyczną.
 7.    Piotr Nowak (kl. III) – tytuł Najlepszego Sportowca Gimnazjum w latach 2011-2014.
 8.   Statuetki sportowe za reprezentowanie szkoły w licznych zawodach: Kamila Cabaj, Klaudia Kozioł, Patrycja Tomal, Natalia Leśniewska, Emilia Stokłosa, Karolina Biesaga, Piotr Nowak, Kamil Stoksik, Patryk Jedynak, Patryk Kościółek, Bartosz Norek, Sebastian Miniór, Dominik Niedźwiedź, Maciej Kwaśniewski.
 9.    Marcin Ryba – laureat ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Bądź bezpieczny w swoim domu” organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Wyróżnienia otrzymała również tradycyjnie duża grupa sportowców reprezentująca szkołę w różnych zawodach sportowych.
Szczególne podziękowania Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna–Kusak skierowała do sponsorów, którzy przez cały rok wspierali finansowo naszą szkołę podczas licznych konkursów i imprez.
Na koniec Wójt Gminy Opatowiec – Pan Sławomir Kowalczyk pogratulował raz jeszcze wszystkim uczniom i ich rodzicom osiągniętych sukcesów oraz życzył wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.


zdjęcia

05 czerwca 2014

 

PODZIĘKOWANIE PRZWODNIKA  OPN


 Szanowni Państwo! W dniu 21 maja prowadziłem wycieczkę uczniów z klas 4-6 z Zespołu Szkól w Opatowcu po Ojcowskim Parku Narodowym. Byłem zachwycony poziomem wiedzy uczniów, ich ciekawością świata, spostrzegawczością a także kulturą  i dyscypliną. Z pewnością młodzież jest utalentowana, ale odczuwało się duży wkład pracy wychowawczej i pedagogicznej nauczycieli, którzy mają duży autorytet wśród uczniów. Mam dobrą skalę porównawczą, bo często prowadzę wycieczki młodzieżowe i pilotuję zielone szkoły. Ostatni raz trafiła mi się taka grupa 2 lata temu, więc postanowiłem odnotować ten fakt wysyłając Państwu tę informację.

Życzę dalszych sukcesów w kształceniu młodych pokoleń.

 Ukłony Tomasz Ordyk
 Przewodnik OPN Nr licencji 805

04 czerwca 2014

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” W PRZEDSZKOLU 2014

            Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka, i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając, nauczycielki Przedszkola przy Zespole Szkół w Opatowcu, w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, corocznie organizują spotkania pt."W magiczny świecie baśni".

            W ramach realizowanego cyklu spotkań  z książką nauczycielki codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki. Często do akcji włączają się również rodzice. Natomiast w czerwcu - z okazji Dnia Dziecka odwiedzają nas wyjątkowi goście, czyli osoby powszechnie znane lub sławne w środowisku lokalnym. W tym roku dnia 3 czerwca znów zaszczycili nas swoja obecnością zacni goście.  Sekretarz Gminy Opatowiec - Pan Hubert Krupa, który przeczytał fragment  "Dobrych manier Kubusia Puchatka" przypomniał nam, że  dobre maniery są ważne, tak samo ważne jak miód, a może nawet ważniejsze,
a magiczne słowa takie jak proszę, dziękuję i przepraszam powinny na stałe znaleźć się
w słowniku każdego misia i każdego dobrze wychowanego dziecka.  Pani Dorota Tarka-Boksa - bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatowcu -  zaprezentowała nam "Przygody Baltazara Gąbki" autorstwa Stanisława Pagaczewskiego. Ta historia ze Smokiem Wawelskim w roli głównej również była bardzo interesująca. Kolejny nasz gość - Dyrektor Instytucji Kultury w Opatowcu - Pani Beata Adamczyk rozbawiła nas niesamowitymi i pouczającymi przygodami niesfornego bohatera książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Przygody Koziołka Matołka".  Ostatni nasz gość - pielęgniarka szkolna - Pani Maria Chabinka -  przeczytała dzieciom popularną od pokoleń bajkę Stanisława Jachowicza "Chory kotek". Tekst, sugestywnie interpretowany przez aktora, kończy się poważnym, choć podanym z humorem morałem o konieczności dbania o to, co i jak jemy.

Dzieci, oprócz pięknych utworów, obdarowane zostały słodyczami a w ramach podziękowania zaprezentowały inscenizację pt. "Przygody niegrzecznej żabki".

Akcja połączenia Dnia Dziecka z czytaniem  przedszkolakom miała na celu pokazać, że warto dawać dziecku to, co najlepsze.


zdjęcia

 

 

 

08 czerwca 2014

 

MIĘDZYNARODOWY PIŁKARSKI TURNIEJ PRZYJAŹNI W TARNOWIE

W Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie w dniu 08 czerwca 2014 roku odbył się po raz drugi Międzynarodowy Turniej Przyjaźni. W rywalizacji wzięło udział  6 drużyn m.in. z Krakowa oraz węgierskiego Veszprem.

Uczeń klasy VI Zespołu Szkół w Opatowcu Bartosz Kościółek  grający na co dzień w barwach TERMALICI BRUK-BET Nieciecza jako jedyny z klubu otrzymał powołanie do kadry Tarnowskiego Okręgowego Związku  Piłki Nożnej.

Celem turnieju było zachęcenie uzdolnionych młodych piłkarzy z rocznika 2001 do rozpoczęcia nauki i szkolenia piłkarskiego w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie.

Informacje dotyczące turnieju znajdują się na stronie www TOZPN oraz telewizji Tarnów.

zdjęcia

 

08 czerwca 2014

Z Janem Pawłem II „Pod Prąd”

W dniach 06 -08.06.2014 w Sanktuarium Królowej Męczenników Kalwarii Bydgoskiej – Golgoty XX wieku w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej z Janem Pawłem II „Pod Prąd”, którego celem było przybliżyć dzieciom i młodzieży osobę i nauczanie Papieża Polaka. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na nagraniu już istniejącego lub napisaniu własnego utworu o Janie Pawle II oraz Jego nauczaniu. Spośród tysiąca zgłoszeń wybrano 150 uczestników, którzy w drugim etapie prezentowali wybrane utwory na żywo przed Jury Konkursu. Wśród finalistów  znalazła się uczennica naszej Szkoły – Wiktoria Maj, która zaśpiewała piosenkę pt. „Tłumy serc”. Szczególnym gościem Przeglądu był zespół Trzecia Godzina Dnia. Podczas Koncertu Dziękczynnego poświęconego Świętemu Janowi Pawłowi II, TGD między innymi wykonało dwa utwory wspólnie z uczestnikami Przeglądu – „Błogosław duszo moja Pana” oraz „Wysławiajcie Pana”. Była to szczególna nagroda dla wszystkich artystów za ich trud, za przyjazd i za udział w Przeglądzie.

 

05 czerwca 2014r

SUKCESY LEKKOATLETYCZNE 
 
 
W dniu 05 czerwca 2014 roku uczniowie i uczennice klas V i VI  Zespołu Szkół w Opatowcu reprezentowali szkołę w Powiatowych Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych w Kazimierzy Wielkiej.
Uczniowie biorący udział w zawodach:
 
 Kamila Porada                     Patryk  Matuszczyk
 Karolina Szabla                    Bartosz Kościółek
                                        Bartosz Niedźwiedż
 
Lekkoatleci zdobyli 4 medale.
 
Złoty medal zdobyli:
Kamila Porada - rzut piłeczką palantową (34,30m), Bartosz Nioedźwiedź - rzut piłeczką palantową (50,20m)
 
Srebrny medal zdobyli :
Bartosz Kościółek - bieg na 300m (57,03s), Bartosz Niedźwiedź - bieg na 60m (8,68s)
 
IV miejsce zajęła Kamila Porada w biegu na 60m.
 
Zdobywcy medali bedą reprezentować szkołę i powiat w finale wojewódzkim w Sandomierzu.
Do zawodów uczniów przygotowała pani M. Kościółek
zdjęcia
 

 

1 czerwca 2014r

FINAŁ WOJEWÓDZKI COCA COLA CUP 2014 DRUŻYNY PIŁKARSKIEJ CHŁOPCÓW

 

W dniu 1 czerwca  2014 roku drużyna piłkarska uczniów klas I, II, III Gimnazjum Zespołu Szkół w Opatowcu wzięła udział w Finale Wojewódzkim w Kielcach największego w Polsce Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014.

W finale zagrało 16 drużyn chłopców oraz 8 drużyn dziewcząt z całego województwa. Zespoły zostały podzieline na 4 grupy, z których wyłoniono zwycięzców poszczególnych grup, którzy walczyli w ćwierć - pół  i w finale . Zwyciężyła drużyna ze Skarżyska-Kamiennej.

Każdy zawodnik turnieju otrzymał  strój piłkarski firmy ADIDAS z logiem  Coca-Cola Cup, a opiekunowie bluzy dresowe.

Skład drużyny Gimnazjum Opatowiec :

Patryk Kociński, Tomasz Krypel, Patryk Małek, Kamil Siwy, Krystian Wróbel, Patryk Jedynak, Piotr Nowak, Dominik Niedźwiedź, Patryk Kościółek, Maciej Kwaśniewski.

 

Chłopcy drużyny Gimnazjum Opatowiec oraz nauczycielka Monika Kościółek serdecznie dziękują za pomoc i opiekę podczas rozgrywek sportowych w Kielcach panu Andrzejowi Kocińskiemu.
Do zawodów uczniów przygotowała pani M. Kościółek
 

zdjęcia